Relacja z pierwszego półfinału BlogerChef / 24.01.2013

Zapraszamy na krótką relację z pierwszego finału konkursu dla blogerów kulinarnych BlogerChef, który miał miejsce 18-19 stycznia w Hotelu Mistral Sport w Gniewinie.

By zintegrować uczestników konkursu i nieco rozluźnić atmosferę, organizatorzy przygotowali specjalny wieczorek hiszpański, gdzie blogerzy wspólnie przygotowywali m.in hiszpańskie tortilla de patatas, improwizowane tapas i inne przekąski, pod okiem hiszpańskiego szefa kuchni Carlosa Gonzalez Tejera. 

Po piątkowej integracji, nadszedł czas na konkursowe zmagania. Po krótkim teście sprawdzającym ogólnokulinarną wiedzę uczestników, blogerzy przystąpili do przygotowywania swojego popisowego menu. Na przyrządzenie dania głównego i przystawki lub deseru mieli dokładnie godzinę i trzech blogerów-kucharzy do pomocy. Skład drużyn zmieniał się co rundę. Każdy uczestnik raz był szefem zespołu, a trzykrotnie członkiem zespołu.

Zmagania uczestników obserwowało i oceniało profesjonalne jury w składzie: Mirek Drewniak, Jarek Walczyk i Łukasz Fulara. 

Pierwszym zwycięzcą konkursu BlogerChef został Michał Staszczyk, autor bloga paszczakgotuje.pl. Jego bałkańskie klopsiki z mielonego mięsa - cavapcici z sosem ajvar oraz deser na bazie serka mascarpone i granatu zachwyciły jurorów. Triumfator podkreślał, że największą przyjemność sprawia mu gotowanie dla ludzi, których darzy sympatią - To mnie relaksuje. Poza tym jestem podręcznikowym przykładem tego, że przez żołądek trafia się do serca. Gotując poznałem moją żonę. – dodaje ze śmiechem. 

Trwają już przygotowania do II półfinału, który odbędzie się 15-16 lutego w Zamku Dubiecko. Będą piękne wnętrza, kuchnia Europy Środkowej i Wschodniej oraz dodatkowe atrakcje-niespodzianki – obiecują organizatorzy: Katarzyna Szatkowska, autorka bloga kulinarnego „W Krainie Smaku” oraz Marek Bielski, twórca Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. 

Więcej na temat BlogerChefa oraz samych uczestników i organizatorów konkursu na stronie 
http://www.blogerchef.pl/#!/home 
oraz na Facebooku 
https://www.facebook.com/blogerchefpl

Galeria zdjęć z wydarzenia: http://jedzjedz.pl/gallery/show/14/Ipolfinalkonkur

Materiały źródłowe oraz zdjęcia: BlogerChef
< sierpień 2012 >
Pn Wt Śr Cz Pi Sb Nd
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2