Soho Food Market / 27.11.2013

W dniach 30 listopada – 1 grudnia startuje w Warszawie pierwsza edycja Soho Food Market. To cykl weekendowych spotkań na ul. Mińskiej 25, propagujących ideę jedzenia typu „street food”.

Informacja prasowa:

Wszystkie smaki miasta w jednym miejscu!

Soho Food Market to nowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy. Pełne zapachów, smacznych potraw i atmosfery pełnych życia targowisk. Już w dniach 30 listopada – 1 grudnia odbędzie się pierwsza edycja weekendowych spotkań na Mińskiej 25. Kilkudziesięciu wystawców serwować będzie  potrawy, wśród których nie zabraknie rodzimych dań oraz orientalnych smaków.    

Targi jedzeniowe to hit ostatnich lat. Sukces brytyjskiego Borough Market tchnął życie w warszawski projekt. Soho Food Market to wyjątkowa przestrzeń gastronomiczna stanowiąca odpowiedź na rosnącą popularność jedzenia typu street food, produkowanego z rodzimych i zawsze świeżych produktów. Kuchnia ta silnie związana jest z porami roku, które określają smaki naszego menu. 
Pierwsza edycja Soho Food Market odbędzie się w najbliższy weekend 30.11 – 1.12 w godz. 10:00 – 16:00, w hali nr 19, na terenie Soho Factory przy ul. Mińskiej 25 w Warszawie. W ramach weekendowego spotkania będzie można spróbować dań serwowanych przez szerokie grono warszawskich restauratorów. Na odwiedzających czekać będą potrawy kuchni polskiej i światowej. Nie zabraknie zatem polskich klasyków: pierogów, flaczków i tradycyjnych wędlin. Szukający wspomnień z gorących krajów będą mogli spróbować hiszpańskiej paelli i tapas, bliskowschodniego hummusu oraz potraw kuchni afrykańskiej czy azjatyckiej. By dopełnić idei street food na głodnych czekać będą kanapki, burgery i meksykańskie tacos. Podczas pierwszego Soho Food Market znajdzie się też coś dla łasuchów – różnorodne ciasta, słodycze i desery, do których będzie można dokupić 
kawę i inne napoje zarówno ciepłe, jak i te chłodzące kulinarne emocje. Ceny serwowanych dań również mile zaskoczą – wystawcy Soho Food Market przygotowali specjalny cennik. 

Więcej informacji na temat Soho Food Market na profilu na Facebook.com.

Więcej informacji udzieli:
Gabriela Kózka
PR Specialist
GSM: 609-745-484
mail: gabriela.kozka@birdco.pl


Steet food. Z czym to się je? 

Popularność jedzenia typu street food z roku na rok rośnie, trend ten nie ominął i Polski. Od pewnego czasu zaobserwować możemy na rynku gastronomicznym wyraźną polaryzację oczekiwań klientów w stosunku do oferty gastronomicznej. Z jednej strony powodzeniem cieszą się duże, drogie lokale z wyszukaną ofertą. Z drugiej natomiast ogromną popularność zdobywa jedzenie street food, produkowane z rodzimych, świeżych produktów, podawane w małych, niezobowiązujących lokalach, food-truckach i na rozmaitych miejskich targach. 
Jednak street food to nie wynalazek współczesnych ludzi. Sprzedawanie żywności gotowej do spożycia na ulicach miast to tradycja sięgająca starożytności. W Grecji zajadano się suszonymi rybami, na ulicach starożytnego Rzymu serwowano zupę z ciecierzycy z dodatkiem pieczywa. Bogatym ulicznym menu  mogły się poszczycić także miasta Azteków. Nasza historia z tym jedzeniem rozpoczyna się na dobre w połowie XIX w. Wówczas na ulicznych stoiskach we Francji pojawiły się frytki! Stanowią one do dziś jeden z najpopularniejszych w Europie posiłków serwowanych na ulicy. W tym samym czasie na ziemiach polskich najczęściej spotykaną formą street food, obok ciastek, były serwowane w zaborze rosyjskim ciepłe placki nadziewane serem lub mięsem. 
Współcześnie street food ma wiele obliczy. W kulturach azjatyckich jedzenie posiłku na ulicy to czynność całkowicie naturalna. Choć na przykład w Japonii jest to zachowanie pozbawione akceptacji i dyskredytujące dobrze wychowanego człowieka.  W Polsce natomiast jedzenie posiłku na ulicy jeszcze w połowie XX w. traktowano jako typowe dla nizin społecznych. Obecnie stało się powszechnie akceptowalne i coraz popularniejsze wśród naszych rodaków. Komu choć raz się nie zdarzyło zjeść na ulicy, targu czy jarmarku? Według danych FAO z 2007 roku 2,5 mld ludzi codziennie korzysta z posiłków przyrządzanych i serwowanych na ulicach! 
Soho Food Market jest inspirowany działalnością takich miejsc jak londyński Borough Market, berliński Kreuzberg Market czy madrycki Market San Miguel. Miejsca te od lat cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Warszawski Soho Food Market będzie się odbywał na terenie wyjątkowej przestrzeni miejskiej, jaką jest Soho Factory na warszawskim Kamionku. To tu znajduje się przestrzenna, pofabryczna biała hala zwana „basenem", wysoko ceniona przez fotografów, projektantów, rzeźbiarzy i miłośników kultury. To prawie 1000 m2 powierzchni pod przeszklonym dachem, która na potrzeby naszego cotygodniowego targu będzie ogrzana i wyposażona w udogodnienia takie jak stoły z ławami czy mała strefa dla maluchów. Od najbliższego weekendu będzie to najsmaczniejsze miejsce w Warszawie!  

< sierpień 2012 >
Pn Wt Śr Cz Pi Sb Nd
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2